Eenvoudiger. Duidelijker. Klantvriendelijker: Nieuwe berekening van de diesel- en bunkertoeslag vanaf 2026

Vanaf 1 januari 2026 vereenvoudigt Optimodal Nederland B.V. de berekening van de diesel- en bunkertoeslag.

De referentiewaarden van kwartaal A worden bepaald en gepubliceerd in de eerste maand van kwartaal B en gelden vervolgens voor kwartaal C:

  • Referentiewaarden van juli tot en met september worden in oktober gepubliceerd en gelden voor Q1 (januari tot maart).
  • Referentiewaarden van oktober tot en met december worden in januari gepubliceerd en gelden voor Q2 (april tot juni).
  • Referentiewaarden van januari tot en met maart worden in april gepubliceerd en gelden voor Q3 (juli tot september).
  • Referentiewaarden van april tot en met juni worden in juli gepubliceerd en gelden voor Q4 (oktober tot december).

Voorbeeld – Diesettoeslag:

Voor Q1 2026 (januari tot maart) worden de dieselprijzen (€ per liter) van juli, augustus en september 2025 gebruikt:

Juli 2025: 1,631

Augustus 2025: 1,607

September 2025: 1,600

→ Gemiddelde prijs: €1,613

Op basis hiervan geldt voor Q1 2026 de dieseltrede niveau 7 van de bestaande schaal.

Voorbeeld – Bunkertoeslag:

Voor Q1 2026 (januari tot maart) worden de bunkerprijzen (€ per 100 liter) van juli, augustus en september 2025 gebruikt:

Juli 2025: 97,800

Augustus 2025: 95,540

September 2025: 98,190

→ Gemiddelde prijs: €97,177

Op basis hiervan geldt voor Q1 2026 de bunkertrede niveau 13 van de bestaande schaal.

Belangrijk: De staffel blijft ongewijzigd – alleen de berekeningsperiode verandert (nu per kwartaal in plaats van maandelijks).

De nieuwe regeling zorgt voor meer planningszekerheid, minder administratieve lasten en een soepeler dagelijks proces.

Voor vragen kunt u contact opnemen met David Wientjes in Rotterdam of Bernd Jäniche in Neuss.

Optimodal Nederland B.V.

Rotterdam, 11 november 2025